اجاره لامبورگینی هوراکان در کیش

120,000,000 ﷼

هوراکان تکه ای از هنر ناب ایتالیایی است؛ برای توصیف آن شاید بهترین صفاتmolto bello stupendo, fantastico, dinamico (به معنی بسیار زیبا، پویا، عالی و فوق العاده) یا هر صفت برتر ایتالیایی دیگری باشد که مترجم گوگل پیش رویمان بگذارد. در قسمت خارجی شاهد طراحی جسورانه، منحصربه فرد، جدید و در عین حال پایبند به اصول لامبورگینی هستیم. بدنه خیره کننده هوراکان دارای قوس های ظریف، سقفی با طراحی روان، ابعاد کاملا متعادل، فرم های چند ضلعی که درهمه جا حضور دارند و حس و حالی تهاجمی است.
این طراحی به خوبی گویای استعداد، توانایی و خلاقیت تیم طراحی لامبورگینی به مدیریت فیلیپو پرینی است. بخش جلوی هوراکان شباهت انکارناپذیری به مدل اونتادور دارد. ورودی های هوای بزرگ لامبورگینی طبق معمول در این قسمت قرار گرفته اند. آنها کوتاه تر از ورودی های اونتادور هستند و کمی وسط تر جای گرفته اند. در نتیجه هوراکان ظاهری منطقی تر و آرام تر از اونتادور دارد. این زیبای نیرومند که مجموعه ای مجلل از زوایا و منحنی های خوش ساخت را در بردارد در اتوشوی ژنو ۲۰۱۴ رونمایی شد.
هوراکان وظیفه دارد مشتریان گالاردو را تحت تاثیر قرار دهد و با مدل هایی مانند فراری ۴۵۸ و مک لارن ۶۵۰S رقابت کند. طراحی هوراکان چنان هوشمندانه صورت پذیرفته که به راحتی می توان آن را جانشین به حق گالاردو خطاب کرد. هوراکان هم چنین نسبت به برادر بزرگ ترش اونتادور سریع تر و چالاک تر است. در مقابل اونتادور گران تر (۴۴۰۰۰۰ دلارآمریکا) اما قوی تر (۷۰۰ اسب بخار) است. وزن هوراکان ۱۴۲۲ کیلوگرم است یعنی تقریبا ۱۵۳ کیلوگرم سبک تر از اونتادور که روی کاغذ کمی ناچیز به نظر می رسد اما در عمل آن را به خودرویی بسیار چالاک تبدیل کرده است. تفاوت قیمت تقریبا دو هزار دلاری آ نها نیز قابل چشم پوشی نیست.
موتور هوراکان طبق سنت لامبورگینی تنفس طبیعی است و از سیلندرهای متعدد سود می جوید. این موتور ۲/۵ لیتری و ۱۰ سیلندر در دور موتور ۸۲۵۰ دور بر دقیقه ۶۰۳ اسب بخار قدرت تولید می کند در حالی که حداکثر گشتاور آن ۵۶۰ نیوتن متر است و در دور موتور ۶۵۰۰ دور بر دقیقه در دسترس است. دور موتورها به سرعت بالا می روند و هوراکان از همان ابتدا از کوره در می رود. قدرت مورد نیاز هم در لحظه مهیا می شود و همه چیز برای یک گاوباز حرفه ای فراهم می آید.
یک جعبه دنده ۷ سرعته و دو کلاچه LDF و یک سیستم چهارچرخ محرک با کنترل کاملا الکترونیکی مسئول تبدیل قدرت موتور به عملکرد مسحورکننده هوراکان هستند. این جعبه دنده برخلاف جعبه دنده گالاردو بی نقص است و تعویض های آن به راحتی صورت می پذیرد. سه حالت عملکرد استرادا، اسپرت و کورسی پاسخ ساسات و گیرباکس، کیفیت صدا، کنترل پایداری و نوع رفتار سیستم تمام چرخ محرک را تعیین می کنند. در صورت تمایل می توانید سیستم متغیر فرمان به نام فرمان دهی دینامیک لامبورگینی و هم چنین کنترل سیستم تعلیق را نیز سفارش بدهید.
در حالت کورسی (Corsa) که غایت حالت های پیشنهادی رانندگی با هوراکان است سیستم تعلیق مستحکم تر می شود، عملکرد سیستم اگزوز به طور قابل توجهی بهبود می یابد، جعبه دنده و موتور ارتقا می یابند و سیستم تمام چرخ محرک تقسیم قدرت بین چرخ های جلو و عقب را به نوعی دیگر تنظیم می کند. بدون اغراق در این حالت سرنشینان می توانند تمام خلل و فرج جاده را حس کنند.

تجهیزات خودرو

  • +ای بی اس
  • +ای پی اس
  • +تهویه هوا
  • +روکش صندلی چرم
  • +رینگ اسپرت
  • +زنون
  • +سنسور پارک
  • +کروز کنترل

Seller Information

Jhon Doe Phone: +1234567890
Email: jhondoe@gmail.com 1410 W Cheltenham Ave, Philadelphia, PA 19126, United States